SEO w 2017 roku – jak będzie wyglądać?

pozycjonowanie-seo123

 

SEO w 2017 będzie się diametralnie różnić od tego, co aktualnie uznaje się za najnowsze trendy. Elementem mający duży wpływ na pozycjonowanie, o którym warto wspomnieć, jest dobrze przygotowanie zaplecze z historią i bogatą i unikalną treścią. Dość powszechnymi praktykami w branży jest tworzenie stron zapleczowych, których nikt nie odwiedza i nie są utrzymywana w sposób stały, a po zakończeniu promocyjnego okresu abonamentowego są zamykane. Na niektórych znajduje się tylko kilka tekstów, a ostatni wpis był dodany np.: rok temu. Strony zapleczowe tak niskiej jakości nie będą już miały większej mocy. Duży wpływ na jakość zaplecza będą miały teksty na nim zamieszczane. Teksty z synonimizatorów czy innych mieszarek tekstów będą oceniane jako pozbawione wartości. Na Stronach zapleczowych będą musiały być umieszczane unikalne treści pisane przez osoby, które mają pojęcie, o czym chcą pisać, a nie przez osoby piszące seryjnie pozbawione sensu treści. Oprócz jakości stron zapleczowych ważne będzie, w jaki sposób będą oznaczone linki prowadzące do strony, którą chcemy pozycjonować. Dość istotne będzie również oznaczenie miejsc, w których będą dodawane linki. Im czytelniejsze oznaczenie istotnych elementów na stronach zapleczowych, tym większa szansa na wypozycjonowanie konkretnej strony www.

Każdy, kto kiedykolwiek pozycjonował strony www, przekonał się, że nie jest to coś prostego czy szybkiego do nauczenia. SEO w 2017 może zmienić się do tego stopnia, że osoby, które nie chcą poszukiwać nowych metod pozycjonowania, mogą mieć kłopoty z osiągnięciem zakładanego efektu. To właśnie autorskie metody pozycjonowania przyczynią się osiągania lepszych efektów w 2017 roku. Dalsze bazowanie na starych metodach typu katalogi, zamieszczanie linków w komentarzach do tekstów, czy tworzenie tekstów za pomocą mieszarek nie przyniesie większych efektów. Pozycjonowanie stron internetowych to dziedzina, które szybko wszystko weryfikuje. Wiele osób zajmujących się tą branżą nie będzie w stanie spełnić oczekiwań klientów za pomocą pozycjonowania stron internetowych w sposób naturalny. Już dzisiaj wiele firm zajmujących się pozycjonowanie stron www proponuje swoim klientom równoczesne wykupienie kampania Adwords.

Oczywiście nie ma to nic wspólnego z pozycjonowaniem stron, a z płatną reklamą, która znika po wyczerpaniu budżetu. W 2017 roku będzie się również liczyć podejście, jakie będą wykazywać osoby chcące pozycjonować. Wiele na to wskazuje, że nie będzie już możliwe pozycjonowania kilku tysięcy fraz jednocześnie z racji na nakłady pracy, jakie trzeba będzie poświęcić dla jednego klienta. Już dzisiaj zdarzają się sytuacje, w których firma zajmująca się świadczeniem usług SEO odmawia przyjęcia strony do pozycjonowania z racji na jej słabe strony, których uzupełnienie trwałoby tak długo, że zysk byłby niewielki lub żaden. Tak naprawdę ciężko będzie cokolwiek osiągnąć w SEO, jeśli dziedzina ta będzie traktowana jako coś, co nie wymaga specjalistycznej wiedzy i pomysłu na działania. Dobry specjalista SEO każdego dnia szuka nowych rozwiązań i skupia się na jakości, a nie ilości. Tylko wtedy rok 2017 w SEO będzie można uznać za udany przez branże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *